5 powodów, dla których warto wynająć magazyn samoobsługowy

Usługa self storage polegająca na wynajmie boksów magazynowych o różnej powierzchni to coraz popularniejszy trend na rynku magazynowym w Polsce. Wynajem magazynów samoobsługowych opłaca się z wielu powodów – oto najważniejsze z nich.

Krótki okres najmu

Magazyn samoobsługowy można wynająć na krótki czas. Każda firma świadcząca tego typu usługi określa minimalny okres najmu, np. w Kangu Self Storage wynosi on 7 dni. Pod tym względem magazyny samoobsługowe mają sporą przewagę nad tradycyjnymi magazynami, w przypadku których w rachubę wchodzą jedynie długoterminowe umowy.

Duża dostępność

Dostępność to kolejna zaleta, jaką posiadają samoobsługowe powierzchnie magazynowe. Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań oraz inne duże ośrodki to miasta, gdzie można korzystać z usługi self storage. Co ważne, jest ona adresowana nie tylko do firm, ale i do osób prywatnych. Magazyn samoobsługowy może wynająć każdy, kto potrzebuje miejsca do bezpiecznego i wygodnego przechowywania swoich rzeczy. 

Magazyn na miarę konkretnych potrzeb

Decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego, jego powierzchnię można bez problemu dopasować do własnych potrzeb. Największe zainteresowanie wzbudzają nieduże boksy o powierzchni 1-2 m kw., niemniej zdarza się, że klienci – głównie biznesowi – szukają większych magazynów, nawet ponad 20-metrowych. Firmy działające na rynku self storage oferują rozmaite opcje z możliwością rezerwacji online albo telefonicznie.

Magazyn na wiele okazji

Wynajęcie magazynu samoobsługowego opłaca się w licznych przypadkach. Przeprowadzka, zmiana siedziby firmy, generalny remont mieszkania, dłuższy wyjazd za granicę – to tylko niektóre sytuacje, kiedy magazyn samoobsługowy okazuje się bardzo przydatny.

Przystępne ceny

Usługa self storage nie jest droga, w związku z czym na korzystanie z niej mogą sobie pozwolić klienci dysponujący ograniczonym budżetem. Średnie ceny za wynajęcie magazynu o powierzchni 1 m kw. oscylują w granicach 100 zł netto miesięcznie. Ostateczna stawka zależy przede wszystkim od lokalizacji i powierzchni boksu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *