Czy ręczny system stabilizacji Steadicam to dobry wybór?

ręczny system stabilizacji

Szukając ręcznego systemu stabilizacji, warto zwrócić uwagę na propozycję marki Genesis, znaną jako Steadicam. Pod tą nazwą kryją się urządzenia, które zostały stworzone z myślą o wszystkich osobach, które zajmując się produkcją materiałów wideo różnego rodzaju, ale nie zadowalają się przeciętną jakością.

Steadicam – funkcjonalność systemu

Produkcja pozbawiona drgań czy przypadkowych wychyleń kamery jest bliska ideału, który niestety nie jest łatwy do uzyskania bez odpowiedniego systemu stabilizacji. Tutaj właśnie pojawia się rola Steadicam – urządzeń, dzięki którym redukcja drgań może być skuteczna, a wychylenia kamery nieplanowane przez operatora – ograniczone do minimum.

Dla osób dopiero zaczynających przygodę z kamerą i jej możliwościami produkcyjnymi, ciekawą propozycją jest Steadicam w wersji uproszczonej. Jego zaletą jest mobilność i łatwość obsługi. Idealnie nadaje się wtedy, gdy szuka się komplementarnego rozwiązania do mniejszych i lżejszych kamer oraz aparatów cyfrowych. Świetnie sprawdzi się w pracy z lustrzanką. Producent przewidział również zastosowanie tej uproszczonej wersji razem z urządzeniami o większym rozmiarze, co przejawia się w tym, iż nadają się do montażu z takiego rodzaju cięższym sprzętem. Widać więc wyraźnie, że systemy stabilizacji Steadicam są wyborem niezwykle wszechstronnym i uniwersalnym, co niewątpliwie stanowi ich dodatkowy atut.

Steadicam, a konkurencja

Osoby, które stają po raz pierwszy przed wyborem sprzętu do stabilizacji, nierzadko kierują się w stronę Gimbala, który jest zdecydowanie droższy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przerzucić się na Steadicam – i uprzedzając domysły, jest on interesującą alternatywą nie tylko ze względu na niższą cenę. Ma bardzo podobny system obsługi, co jest również aspektem wartym podkreślenia. W obu przypadkach mamy do czynienia z podobnymi możliwościami redukcji drgań. Warto więc przerzucić się z elektrycznej wersji na ręczną – Steadicam w niczym nie jest gorszy, a na pewno jest lepszy dla kieszeni. Przy odrobinie wprawy i doświadczenia może okazać się nawet lepszym wyborem.

Najlepsze jest to, że zakupienie sprzętu z serii Steadicam jest bardzo proste w realizacji. Te systemy stabilizacji są niezwykle łatwe do znalezienia, gdyż cechują się wysoką dostępnością – szczególnie jeśli po ich zakup udamy się na rynek internetowy. Wysoka dostępność, połączona z dobrą ceną systemu, a i oczywiście paletą jego stricte technicznych walorów, jednoznacznie wskazuje na to, iż każda osoba siedząca w tym temacie dobrze zrobi, dając szansę wykazać się marce Genesis w tej właśnie poruszanej kwestii.

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.