Internet do gier – jaki będzie najlepszy?

Internet do gier

Trudno powiedzieć, aby gry komputerowe online przechodziły teraz jakiś swoisty renesans. Wręcz przeciwnie! Strzelanki, gry sportowe, fabularne, RPG, a zwłaszcza odmiana tych ostatnich MMORPG (gry multiplayer) cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem graczy na całym świecie, od momentu kiedy pojawiły się w sieci. Dlatego sprawą pierwszorzędną jest takie dobranie parametrów obsługującego je internetu, aby zapewnić płynną i komfortowa rozgrywkę.

Cechy charakterystyczne internetu do gier

Przede wszystkim każdy szanujący się gracz powinien postarać się o taką usługę internetową, która zapewni jak najlepszą przepustowość i szybkość łącza. Wskazany jest wybór internetu cechującego się prędkością pobierania plików rzędu co najmniej 300 Mb/s, co przełoży się z kolei na szybkie doczytywanie detali graficznych w grze, ogólną płynność i generalnie niwelowanie tak zwanej „pikselozy”. Netia proponuje na naszym rynku także pakiety internetowe oferujące prędkości znacznie wyższe – 500 Mb/s oraz 1 Gb/s, dedykowane dla graczy, którzy lubią zobaczyć na swoim liczniku 165 fps albo i więcej. Wyjadacze w „Counter Strike” wiedzą o czym mowa!

Nie mniej istotny jest „upload”, czyli zdolność prędkości wysyłania, oferowana przez nasze łącze internetowe. Ważne jest to zwłaszcza w przypadku gier multiplayer czy co-op, podczas których zabawa toczy się w kręgu większej liczby graczy, ale także podczas streamowania gier. To jak wysoki będzie parametr wysyłania, przekłada się bezpośrednio na szybkość odbierania naszych działań w świecie gry przez innych graczy.
W tym wypadku zalecana prędkość wysyłania oscyluje koło 50 Mb/s.

Światłowód czy mobilny – jaki internet do gier?

Odpowiedź na to pytanie może być w zasadzie tylko jedna – zdecydowanie internet światłowodowy! Dlaczego? Światłowód przesyła dane wiele wydajniej niż kabel lub DSL, ponadto obsługuje również prędkości symetryczne, co jest niezbędne dla streamerów, którzy transmitują rozgrywkę na żywo w serwisach takich jak Twitch i Facebook Gaming.

Tam gdzie niestety internet światłowodowy jest jeszcze nadal melodią przyszłości, pozostaje zainwestowanie w porządny internet do gier Jedynym sensownym wyjściem okazuje się jednak w tym przypadku tylko technologia LTE, potrafiąca uzyskać na naszym komputerze prędkość pobierania rzędu 300 Mb/s, co jak już wiemy jest wymaganym minimum by cieszyć się komfortową i płynną grą online. Netia oferuje nielimitowany internet mobilny pod względem transferu danych, co wymiernie wpływa na przyjemność z rozgrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.