Jak działa aplikacja too good to go?

too good to go jak działa

W dzisiejszych czasach problem marnowania żywności staje się bardzo poważny. Wiele osób narzeka także na zbyt wysokie ceny żywności, które rujnują domowy budżet. Oba te problemy można rozwiązać w łatwy i szybki sposób – instalując aplikację Too good to go.

Too good to go jak działa?

Tego typu aplikacje w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne. Warto więc zastanowić się, na czym opierają one swoje działanie i czy spełniają założenia.

Too good to go jest międzynarodową aplikacją, która działa na terenie wielu europejskich państw. Powstała w celu walki z marnowaniem żywności. Za jej pośrednictwem sklepy i restauracje mogą sprzedawać to, co normalnie by wyrzuciły. Osoby które zdecydują się na zakup paczek, mogą liczyć na różnego rodzaju smakołyki, których termin ważności zbliża się do końca.

Na co można liczyć, kupując paczki w aplikacji Too good to go?

Osoby, które rezerwują paczki wystawiane przez typowe sklepy i supermarkety spożywcze zazwyczaj otrzymują pakunki wypełnione produktami o kończącym się terminie ważności. Może być to mięso, warzywa, owoce, nabiał oraz inne produkty tego typu. Paczki w piekarniach i cukierniach zazwyczaj wypełnione są towarem, który nie sprzedał się danego dnia. Co ciekawe, aplikacja Too good to go oferuje również jedzenie pochodzące z restauracji i barów.

Warto wiedzieć, w jaki sposób zamówić paczkę w aplikacji. Otóż, każdy lokal, który dołączył do programu, raz na jakiś czas oferuje tak zwane paczki niespodzianki. Ich wartość to zazwyczaj 1/3 ceny, którą trzeba zapłacić za towar pełnowartościowy. Klient nie ma żadnego wpływu na to, co znajduje się w paczce. Czasem w jej opisie znaleźć można wskazówki, które sugerują jej zawartość, jednak zawsze jest ona pewnego rodzaju niespodzianką.

Niektóre punkty oferują swoim klientom paczki wegetariańskie, wegańskie, warzywne czy też mieszane. Osoby zainteresowane kupnem paczki muszą wykazywać sporą czujność, ponieważ zazwyczaj sprzedają się one na pniu.

Rezerwując paczkę warto również dokładnie sprawdzić godziny odbioru, bowiem bywają one bardzo różne. Niektóre punkty umożliwiają odbiór paczek w południe, podczas gdy w innych możliwe jest to dopiero późnym wieczorem.

too good to go jak działa

Czy warto robić zakupy przez Too good to go?

Wszystko zależy od tego, jakie oczekiwania się ma odnośnie aplikacji. Osoby, które lubią wiedzieć, co kupują i z reguły wykonują przemyślane zakupy, mogą nie być do końca usatysfakcjonowane. Zdarza się bowiem, że w paczce znajdują się same słodkie przysmaki bądź też jedynie słone przekąski, co przecież nie każdemu odpowiada.

Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że przez aplikację zazwyczaj kupuje się te towary, których termin ważności zbliża się do końca. Dlatego lepiej unikać kupna zbyt dużej ilości paczek, może bowiem okazać się, że kupionych produktów nie da się zużyć przed upływem tego terminu.

Podsumowując, idea aplikacji Too good to go wydaje się całkiem słuszna, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy ceny żywności są naprawdę wygórowane. Z pewnością więc warto zainteresować się jej działaniem.

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.