Jak kupować zabawki dla dzieci?

zabawki

Dzieci nie tylko uwielbiają się bawić. One wręcz muszą to robić, gdyż jest to typ aktywności, która najlepiej i najłatwiej stymuluje ich mózg, co wpływa oczywiście na ich ogólny rozwój. Rodzice muszą jednak bacznie przyglądać się temu, z jakich zabawek korzystają ich szkraby. Nie wszystkie będą dla nich bezpieczne i nie wszystkie będą nieść ze sobą wartość edukacyjną. Jak zatem znajdywać te naprawę dobre zabawki dla dzieci? Po czym można je poznać i gdzie najlepiej ich szukać?

W Polsce istnieje przepis mówiący o tym, że przed wypuszczeniem na rynek produktu dedykowanego dzieciom, musi przejść on liczne testy, a producent powinien zorganizować dla niego specjalistyczne badania, aby sprawdzić, czy każdy jego element będzie odpowiedni dla zdrowia maluszka. Potwierdzeniem tego wszystkiego są atesty. Produkt otrzymuje je, gdy uda mu się pozytywnie przejść przez wszystkie sprawdzające go próby. Oczywiście klient zawsze może z łatwością sprawdzić, czy wybrane przez niego zabawki posiadają te najważniejsze atesty. Powinien wręcz to zrobić. Bywa bowiem tak, że na rynek trafiają rzeczy, którymi dzieci nigdy nie powinny się bawić. Najczęściej są to gadżety sprowadzane z Chin albo wyroby robione „ręcznie” i sprzedawane na aukcjach internetowych.

Miejsce zakupu też ma znaczenie, ponieważ te największe w Polsce sklepy z zabawkami raczej nigdy nie pozwoliłyby sobie na sprzedaż produktu nieposiadającego żadnych atestów i certyfikatów. Zakupy w znanych marketach będą więc zawsze najlepszym rozwiążaniem.

nicponkids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *