Jak wybrać tani kredyt online? Skorzystaj z porównywarki kredytów

tani kredyt gotowkowy

Interesuje Cię kredyt gotówkowy, ale nie chcesz przepłacać? W bardzo łatwy sposób znajdziesz najtańszą ofertę na rynku. Dowiedz się, jak wybrać kredyt przez internet bez wychodzenia z domu!

Kredyty gotówkowe to produkty oferowane przez banki. W porównaniu do szybkich pożyczek internetowych do ich otrzymania wymagana jest większa liczba dokumentów i formalności. Tego rodzaju oferty mają jednak wiele plusów. Jakich? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Dlaczego kredyt gotówkowy online to najtańsze rozwiązanie?

Kredyty gotówkowe online są popularną metodą pozyskiwania dodatkowych środków finansowych. Często są tańsze niż kredyty zaciągane stacjonarnie w tych samych bankach, bowiem można liczyć tu na wiele ciekawych promocji. Oprocentowanie kredytu online udzielanego przez bank jest niższe niż w firmach pożyczkowych, można też bez trudu pożyczyć większą kwotę. Ale nie wiem, czy wiesz, że kredyty gotówkowe bardzo różnią się kosztami, warunkami udzielenia i parametrami. W zależności od tego, którą ofertę wybierzesz i ile potrzebujesz pożyczyć, możesz dopłacić nawet kilka, kilkanaście tysięcy złotych, które mogły zostać w Twojej kieszeni.

Na rynku jest wiele ofert kredytów gotówkowych online. Żeby wybrać ten najtańszy, teoretycznie trzeba się sporo napracować. Musisz znaleźć i przeanalizować wszystkie oferty, policzyć koszty… prawda? Nie – nieprawda. Ktoś już zrobił to za Ciebie!

Czym jest porównywarka kredytów gotówkowych? Jak z niej korzystać?

Porównywarka kredytów online to specjalna, interaktywna strona stworzona przez specjalistów finansowych. Jest regularnie aktualizowana i uzupełniana o pojawiające się nowe pożyczki i kredyty. Zawiera wszystkie dostępne na rynku kredyty online i informacje o ich parametrach (w tym kosztach, oprocentowaniu, prowizji, wysokości miesięcznej raty), zaletach, wadach i wymaganiach kredytodawcy.

Co istotne, porównywarka dostosowuje wyświetlane informacje do Twoich wymagań wobec kredytu, który pragniesz zaciągnąć. Wystarczy, że podasz kwotę, której potrzebujesz i okres spłaty kredytu, a porównywarka wyświetli Ci koszty danej oferty w każdym z banków, które mają w ofercie taki kredyt. Odfiltruje jednocześnie banki, które nie udzielą Ci kredytu na takich warunkach. Dzięki porównywarce kredytów online możesz więc w prosty i szybki sposób znaleźć ofertę kredytu dopasowaną do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Jak korzystać z porównywarki kredytów online?

Możesz zawęzić liczbę wyników, wprowadzając dodatkowe wymagania – na przykład brak ubezpieczenia lub wymogu prowadzenia konta osobistego w danym banku. Możesz też zdecydować, że chcesz, aby porównywarka wyświetliła Ci tylko oferty promocyjne. Ułatwi Ci to znalezienie idealnej oferty.

Kiedy masz już wyniki, możesz je posortować według kryteriów, które Cię interesują. Koniecznie zwróć uwagę na oprocentowanie, prowizję oraz RRSO, które kryje w sobie wszystkie opłaty związane z finansowaniem Twojej pożyczki. Zasada brzmi: im niższe RRSO, tym tańszy kredyt. Przyjrzyj się też wysokości rat wyliczonych przez porównywarkę: czy stać Cię na ich komfortową, terminową spłatę? 

Gdy zainteresuje Cię jakaś pożyczka online, nie klikaj od razu w „złóż wniosek”. Zapoznaj się najpierw ze szczegółami oferty. Zwróć uwagę na warunki udzielenia danego kredytu przez bank – czy wszystkie spełniasz? Sprawdź, czy posiadasz wymagane dokumenty. Przeczytaj o zaletach i wadach danej pożyczki. Dopiero potem zdecyduj. 

Pamiętaj o terminowej spłacie zobowiązania

Decyzja podjęta? Gratulacje – w krótkim czasie, bez większego wysiłku znalazłeś właśnie najtańszą ofertę na rynku. Pamiętaj, by spłacać swoje zobowiązanie w wyznaczonych terminach, bowiem każde opóźnienie w spłacie raty może skutkować naliczeniem odsetek karnych i wysłaniem monitów i upomnień, które również mogą być płatne. Wraz z umową kredytową otrzymasz szczegółowy harmonogram spłaty kredytu, który umożliwi Ci panowanie nad terminami spłaty i ustalenie miesięcznych wydatków.

Jeśli jesteś osobą zapominalską i nie najlepiej idzie Ci zarządzanie domowym budżetem, pomyśl o ustawieniu zlecenia stałego na swoim koncie osobistym. Wówczas co miesiąc, w ustalonym przez Ciebie dniu, zostanie pobrana z konta odpowiednia wysokość środków, która zostanie wpłacona na poczet spłaty kredytu. Krótko mówiąc, Twoje raty kredytowe mogą spłacać się samodzielnie – wystarczy, że skorzystasz z takiej funkcji na swoim rachunku bankowym.

Kredyty gotówkowe przez internet mogą więc być dobrym rozwiązaniem, jeśli będziesz je spłacać terminowo, a wysokość miesięcznej raty dostosujesz do swoich miesięcznych wydatków.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.