Najlepsze programy do tworzenia logo

najlepsze programy do tworzenia logo - tło

Stworzenie logo dla swojej firmy to ważny element zakładania biznesu. Oczywiście, można wynająć specjalistów i zlecić im te prace, ale wydamy na to niemałe pieniądze. Poniżej przedstawiamy najlepsze programy do tworzenia logo. Z ich pomocą sam stworzysz logotyp bez wydatków.

Logo Maker

Ma swoją wersję online, jak i do zainstalowania na komputerze. Program cechuje niezwykła łatwość obsługi i prostota. Użytkownik wybiera symbol, który może edytować. Następnie należy dodać tekst, w odpowiednim kolorze i czcionce. Stworzone logo można zmieniać kolorystycznie oraz nakładać efekty. Minusem programu jest to, że w darmowej wersji można pobrać logotyp w niskiej rozdzielczości. Za opłatą dostępna jest najwyższa jakość, z przeźroczystym tłem oraz pełen pakiet.

Canva

To również proste narzędzie do tworzenia logo. Jego zaletą jest duża intuicyjność, program wybierają nawet doświadczeni specjaliści. Stworzysz tutaj cały zestaw grafik dla swojej firmy, nie tylko logotyp. Program zapewnia cały zestaw gotowych szablonów, ikon i obrazków, które można wykorzystać. Canva występuje w wersji darmowej, w rozszerzeniu dostępnych jest jednak więcej grafik.

najlepsze programy do tworzenia logo - logotypy

Free Logo Services

To najlepszy program do tworzenia logo dla początkujących. Praca z nim jest bardzo prosta, gdyż wszystko dzieli się na kroki. Najpierw wybiera się branże firmy, potem podaje się nazwę oraz słowo kluczowe. Kreator sam wybiera i podaje dostępne opcje. Oczywiście gotowe logo można edytować według uznania. W tym programie również mamy możliwość stworzenia innych potrzebnych rzeczy dla firmy, jak wizytówki czy grafiki internetowe. Dużym minusem są wysokie koszty, gdyż za pobranie logo trzeba słono zapłacić.

Logo Garden

Ta opcja jest totalnie darmowa. Stworzone logo jest wysyłane na podany przez nas adres email. Działa podobnie do Logo Maker, jednak nie jest tak rozwinięty. Jednak na sam początek można go przetestować. Dużym atutem jest jego całkowita darmowość.

Logoshi

Minimalistyczny program. Mimo, iż jest dość mocno ograniczony w porównaniu z innymi przedstawionymi kreatorami, ma w sobie oryginalność i piękno w prostocie. Działa przez podanie nazwy firmy, słowa klucza, inicjałów oraz wybranego koloru. Tak jak w Free Logo Services wyskakują różne opcje logotypu z różnymi czcionkami. Użytkownik ma możliwość edycji napisu. Mimo, iż samo logo nie jest zbyt rozbudowane, program również wymaga zapłaty za pobranie pliku.

Najlepsze programy do tworzenia logo – podsumowanie

Z podanych przez nas programów można wyłonić ten, który najbardziej wpisuje się  w nasze oczekiwania. Tworząc swoje logo na własną rękę mamy możliwość całkowitej personalizacji oraz oddania naszej wizji firmy. Mamy nadzieję, że wybierając kreator spośród naszego zestawienia, każdy będzie zadowolony i usatysfakcjonowany.

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.