Nowy wymiar edukacji – Zastosowanie monitorów interaktywnych do pracy z uczniami

Nowy wymiar edukacji

Zaangażowanie dzieci i młodzież w zajęcia lekcyjne nie należy do zadań prostych, z którymi mierzą się nauczyciele. Muszą oni szukać naprawdę kreatywnych pomysłów, by skupić uwagę uczniów na omawianym temacie. Na szczęście obecnie na ratunek przychodzą im innowacyjne narzędzia – tj. monitory interaktywne

Zastanawiasz się nad tym, co charakteryzuje tego typu sprzęt, jakie posiada on zastosowania i jak wybrać odpowiedni model? W poniższym materiale znajdziesz wiele przydatnych informacji, które pomogą Ci podjąć odpowiednią decyzję. 

Monitory interaktywne – charakterystyka i ich zastosowania 

Dotykowe monitory interaktywne są urządzeniami przypominającymi duży telewizor LCD. Ich ekran dostosowany został jednak do obsługi poprzez dotyk – co gwarantuje komfortową pracę przy różnego rodzaju prezentacjach lub pracach zespołowych. Monitory interaktywne są szeroko wykorzystywane zarówno w biznesie (np. przy projektowaniu lub omawianiu dużych projektów biznesowych), jak i w edukacji (np. w szkołach). 

Są one również doskonałą alternatywą dla ekranów i projektorów interaktywnych. Monitor interaktywny ma wyższą jasność niż projektor. Dzięki temu sala lekcyjna nie wymaga dodatkowego zaciemnienia, a obraz jest zawsze doskonale czytelny.

Monitory interaktywne posiadają zróżnicowaną przekątną – od małych, przez średnie, po bardzo duże rozmiary. Dzięki temu łatwo jest dopasować ich wielkość do grupy potencjalnych użytkowników (co może mieć szczególne znaczenie w szkołach podstawowych, gdzie dzieci mogą nie radzić sobie z obsługą górnej granicy ekranu). Jak wybierać monitory interaktywne dla szkół?

Monitory dotykowe to innowacyjna technologia. Dotykowe ekrany nie są już jednak niczym zaskakującym dla użytkowników smartfonów, tabletów, czy laptopów. Uczniowie w szkołach nie są więc zaskoczeni obecnością dużych ekranów interaktywnych, pozwalających na wygodną pracę z wyświetlanym materiałem. 

Warto wybierać jednak urządzenia wysokojakościowe, które zaprojektowane i wykonane zostały z zachowaniem najwyższych norm oraz standardów. Powierzchnia dotykowa monitorów interaktywnych jest odpowiednio zabezpieczona – najczęściej warstwą hartowanego szkła o grubości nawet 4 mm. Takie zabezpieczenie minimalizuje ryzyko uszkodzenia ekranu wynikające z kontaktu z twardymi przedmiotami lub mocnym punktowym naciskiem. Dodatkowo markowe monitory interaktywne będą o wiele wydajniejsze i funkcjonalne, co także przełoży się na możliwości prowadzenia ciekawych zajęć i komfort obsługi. 

Brakuje Ci wiedzy i doświadczenia z zakresu innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz narzędzi wykorzystywanych w szkolnictwie? Warto skontaktować się z zespołem specjalistów sklepu Prezenter.pl. Zapewnią Ci oni kompleksowe wsparcie zakupowe, co z kolei przełoży się na gwarancję zadowolenia z wyboru odpowiednich urządzeń i całych zestawów. Przekonaj się o tym na własne oczy, że inwestycja w monitory interaktywne nie musi być wcale skomplikowana – zwłaszcza gdy za obsługę Twojego zamówienia odpowiadają wykwalifikowani eksperci. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.