Oprogramowanie Shoper – czy warto je mieć w swoim sklepie internetowym?

Oprogramowanie Shoper

Shoper to polska platforma dla sklepów internetowych ciesząca się ogromną popularnością na rodzimym rynku. Została stworzona przez firmę Dreamcommerce SA. Od 2014 roku działa również na rynkach zagranicznych. Dedykowana jest średnim i większym przedsiębiorstwom. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat platformy Shoper? Nie wiesz, jakie są koszty jej utrzymania? Czytaj dalej! 

Czym jest Shopper? Specyfika działania

Shoper to gotowe oprogramowanie sklepu internetowego. Oprogramowanie to nosi nazwę SaaS. Shoper działa na podstawie abonamentu wykupionego przez przedsiębiorcę. W ofercie możemy znaleźć aż 4 rodzaje: złoty, platynowy, diamentowy oraz Sklepy Shoper Premium, dla bardziej wymagających. Dużym ułatwieniem ze strony platformy jest to, że w pakiecie otrzymujemy serwer, oprogramowanie i pomoc techniczną. Abonament jest świetnym rozwiązaniem dla początkujących. Z czasem niestety może stanowić pewnego rodzaju ograniczenie. Jest to także dosyć kosztowne rozwiązanie. 

Shoper – atuty platformy

Zdecydowanym atutem platformy Shoper jest przejrzystość. Panel jest niezwykle czytelny, dlatego nie powinniśmy mieć problemów z badaniem ruchu na stronie. Shoper daje nam mnóstwo możliwości zbierania danych. W tym celu możemy wykorzystać Google Analytics, Google Search Console, a także inne programy współpracujące z platformą. Dzięki temu, w łatwy sposób, będziemy mogli zbierać dane na temat naszych potencjalnych klientów. Dzięki tym cennym informacjom jeszcze lepiej dopasujemy nasz sklep do oczekiwań odbiorców. Jeśli platforma Shoper wydaje Ci się zbyt skomplikowana w założeniu sklepu internetowego – skorzystaj z pomocy specjalistów z https://intle.pl/sklep-pod-klucz/

Działanie i funkcjonalność – Shoper

Oprogramowanie Shoper gwarantuje nam ogromny wachlarz możliwości. Przede wszystkim posiada w swojej ofercie zestaw szablonów. Shoper oferuje także aplikację, dzięki której dużo sprawniej zarządzisz zamówieniami i produktami. Interesuje cię sprzedaż w serwisie? Shoper umożliwi ci to, dzięki nawiązanej współpracy z wyżej wymienioną platformą sprzedażową. Allegro nie spełnia twoich oczekiwań? Shoper umożliwi ci stworzenie sklepu także na Facebook’u, ale również zagwarantuje skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego

Blog – platforma Shoper

Zdecydowaną zaletą platformy Shoper jest możliwość prowadzenia bloga, bez przymusu instalacji dodatkowych wtyczek. Blog jest niezwykle przydatną opcją. Pozwala uzyskać większy ruch na stronie oraz zwiększyć widoczność sklepu. Tworzenie artykułów blogowych na platformie Shoper, nie powinno sprawić problemów. Dodawanie wpisów jest dość intuicyjne, podobnie, jak w przypadku innych platform tego typu. 

Jakie wady ma Shoper?

Shoper w przeciwieństwie np. do oprogramowania PrestaShop jest zbudowany na oprogramowaniu zamkniętym, co może wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Wiąże się to z pełnym uzależnieniem od zewnętrznego dostawcy oprogramowania oraz stałymi kosztami ponoszonymi na zakup abonamentu. Ogromną przewagą PrestaShop w stosunku do Shopera jest możliwość modyfikacji oraz dostosowania sklepu do naszych oczekiwań. W przypadku konkurencyjnej platformy to sklep musi dostosować się do możliwości jakie oferuje. 

Koszty utrzymania i działania platformy

Cena abonamentu platformy Shoper waha się od 72 do nawet ponad 300zł. W platformie Shoper dla nowych e-sklepów stworzony został specjalny Pakiet Korzyści, pozwala on nieco zaoszczędzić dzięki 3 miesiącom bez prowizji. Oferta ta gwarantuje także zniżki na promocję ofert w porównywarkach cen np. Ceneo.pl. Oferowany jest także 14-dniowy okres próbny. Jest to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu mamy możliwość przetestować możliwości Shopera całkowicie za darmo.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *