Płytki czy kafelki – co wybrać do łazienki

Płytki czy kafelki

Łazienka to często pomieszczenie, w którym musimy zmieścić dużą liczbę urządzeń. Dlatego wielu osobom zależy na optycznym powiększeniu tego pomieszczenia. W tym mogą nam pomóc płytki łazienkowe. A dokładniej nie chodzi o same płytki, ale o ich kolor i sposób ułożenia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • o czym pamiętać przy wyborze płytek łazienkowych
  • na co zwrócić uwagę przy wyborze kafelkach łazienkowych
  • jakie kafelki są najlepsze do twojej łazienki

Płytki łazienkowe

Kiedy wybieramy płytki musimy pamiętać o tym, że sposób ich ułożenia i kolor mają duże znaczenie. W przypadku, gdy mamy małą łazienkę warto postawić na jasne lub chłodne kolory. Sprawdzają się także w przypadkach, gdy nasza łazienka jest na poddaszu. 

Duże łazienki pozwalają nam na większą dowolność w wyborze płytek. Możemy rozważyć różne motywy i wzory na nich. Gdzie w małych łazienkach stawia się na monokolorystyczne płytki. 

Kafelki łazienkowe

Wykańczając łazienkę nie musimy się ograniczać tylko do płytek. Możemy wykorzystać do tego kafelki. Mogą być one ułożone na ścianie, tak aby kontrastowały się z płytkami lub panelami. Bardzo często jest to popularna glazura. 

Główną zaletą kafelków jest ich atrakcyjna cena, duża ilość wzorów i kolorów oraz całkowita odporność na wilgoć. Ponadto mogą być one układane w różne sposoby, popularna “jodełka” czy z przesunięciem. Bardzo dobre do tego są kafelki https://kaflando.pl/produkt/plytki-cegielka-zielona/, które świetnie wyglądają na ścianie w obu wzorach.

Istnieje także opcja wykorzystanie kafelków na podłodze w naszej łazience. W tym przypadku efektowna glazura nie jest dobrym pomysłem. Ze względu na to, że są kruche nie są w stanie sprostać codziennym wyzwaniom. 

Na podłogę najlepiej sprawdzają się kafelki z kategorii gres. Tego typu kafelki są niezwykle trwałe i odporne na wilgoć. Dodatkowo radzą sobie świetnie z panującymi w łazienkach niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Te walory sprawiają, że można wykorzystać je nie tylko do łazienki, ale także jako płytki na taras.

Znajdź produkt dla siebie na https://kaflando.pl/.

Jakie kafelki są najlepsze do twojej łazienki?

To jakie kafelki sprawdzą się najlepiej w twojej łazience zależy od kilku istotnych czynników. Kluczowe jest to, jakie trendy wnętrzarskie zainspirowały aranżację twojej łazienki. Kolejna ważną rzeczą jest metraż pomieszczenia i ewentualny dostęp do naturalnego światła. W małej łazience lepiej postawić na jasne odcienie, aby ją optycznie powiększyć. Biel jest bardzo uniwersalna, ponieważ sprawdza się w wielu różnych stylach. Skandynawski, loftowy, klasyczny czy retro bardzo cenią sobie jasne kolory. Są również aranżacje, które cenią sobie ciemne odcienie. Grafitowy, antracytowy czy płytki imitujące ciemny marmur, wykorzystuje się w łazienkach w stylu glamour lub wnętrzach industrialnych.