Project manager zarobki

project manager zarobki

Są takie zawody, w których można naprawdę dużo zarabiać, ale trzeba nastawić się na sporo pracy i nieustanny rozwój. Jednym z nich jest project manager. Na czym polega praca w tym charakterze? Gdzie można ją podjąć? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób, które są zainteresowane rozwojem swojej kariery.

Kim jest project manager?


W Polsce przyjęło się, że wiele zawodów ma swoją nazwę z języka angielskiego. Nie inaczej jest w przypadku project managera, a zatem menadżera projektu. Z takim stanowiskiem pracy spotkamy się najczęściej w korporacjach oraz firmach prywatnych, próżno szukać ich natomiast w sektorze publicznym, na przykład w urzędach. Menadżer zajmujący się projektem to osoba odpowiedzialna za to, aby praca na przykład nad tworzeniem jakiegoś projektu przebiegała poprawnie i została zrealizowana dobrze na każdym etapie. Menedżer jest osobą zarządzającą, która nadzoruje pracę wykonywaną przez innych ludzi. A co może być projektem? Tak naprawdę wszystko. To może być zorganizowanie konferencji, zaprojektowanie nowego produktu czy wypuszczenie nowej linii kosmetyków czy ubrań. Wszystko w zależności od tego, w jakiej branży czy w firmie się pracuje.

Cechy dobrego project managera


Bez względu na to, w jakiej branży pracuje manager projektu, musi on charakteryzować się pewnymi cechami oraz umiejętnościami, które są niezbędne do tego, aby prawidłowo kierować pracą innych ludzi. Najważniejsza jest charyzma, umiejętność motywowania, analizowania i planowanie. Poza tym oczywiście przyda się twarda wiedza związana z konkretną branżą, w tym również ta dotycząca finansów. Świetnie, jeżeli osoba menadżera zna jakiś język obcy, ponieważ bardzo często podczas realizacji dużego projektu trzeba kontaktować się z partnerami z innych krajów. Menedżer musi być też mobilny, świetnie poruszać się w świecie internetu i znać programy i aplikacje. Wbrew pozorom nie jest to praca dla ludzi bardzo młodych, którzy jeszcze nie nabrali dużego doświadczenia. Dużo lepiej w takich obszarach odnajdują się ludzie po 35 roku życia, którzy mają już spore doświadczenie, jednak wciąż są na tyle młodzi, że chcą szybko rozwijać swoją karierę. Są zatem dyspozycyjni, mobilni i skłonni do dużego poświęcenia się na rzecz firmy.

Project manager zarobki


Skoro praca na stanowisku project managera łączy się z wieloma wyzwaniami oraz dużą odpowiedzialnością, na jakie zarobki może liczyć osoba, która ją podejmie? Na naprawdę bardzo dobre zarobki. Nie da się ukryć, że są one oczywiście związane również z branżą, firmą oraz lokalizacją, w której pracuje. W dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Katowice, project manager może zarabiać nawet kilkanaście tysięcy zł. Gdzieś na prowincji w mniejszych miastach, gdzie często również zlokalizowane są różne firmy, zarobki mogą być niższe. Mimo wszystko to jedna z najbardziej intratnych pozycji dla osób, które pracują w obszarze kierowania pracą innych ludzi. Warto rozwijać się, aby zostać project managerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.