Tani kurier – jakim kurierem wysłać paczkę?

tani kurier

Wysyłanie paczek stało się czymś powszechnym. Już dawno minęły czasy, gdy ze względów ekonomicznych trzeba było ograniczać się wyłącznie do listów. Obecnie można zamówić w dowolnym momencie kuriera do domu, który przyjedzie po paczkę i zajmie się jej terminowym dostarczeniem pod wskazany adres. Większość przesyłek krajowych dociera do adresata już następnego dnia roboczego. Wystarczy poszukać sprawdzonego przewoźnika, który znany jest z rzetelności i szybkich dostaw. Istotne będzie też zwrócenie uwagi na oferowany cennik. 

Zamów kuriera do domu, bez zbędnych formalności i w przystępnej cenie 

Obecnie konkurencja na rynku jest ogromna, wobec czego firmy kurierskie są wręcz zmuszone do stworzenia oferty w oparciu o potrzeby i wymagania swoich klientów. Można wobec tego liczyć na coraz atrakcyjniejsze ceny. Na koszt paczki wpływa wiele czynników: waga, długość, szerokość i wysokość, kraj dostarczenia. Można wybrać usługę Paczka w ruchu, Inpost, kuriera DPD/GLS/UPS/DHL/Pocztex i wiele więcej. Lista rzetelnych firm kurierskich działających na terenie kraju i na arenie międzynarodowej jest naprawdę długa. W przypadku małych przesyłek zawsze można nadać je w paczkomacie lub w placówkach partnerskich. Zaletą korzystania z usług kurierskich jest to, że nie trzeba przejmować się żadnymi formalnościami. Zbędne są jakiekolwiek umowy, nie trzeba wchodzić w stałą współpracę z jedną firmą, ale za każdym razem korzystać z usług innej. Zamówienie kuriera jest niezwykle łatwe i szybkie, wystarczy wypełnić formularz online lub nawet zadzwonić na infolinię danego przewoźnika i załatwić wszystko telefonicznie. 

Szkoda tracić niepotrzebnie pieniądze i czas, bo wypełnienie formularza jest banalnie proste i zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy podać podstawowe informacje dotyczące paczki, po czym dane osobowe nadawcy i odbiorcy, na koniec pozostaje opłacić zamówienie i gotowe. Kurierem można wysyłać zarówno dokumenty w kopercie o wadze nieprzekraczającej 1 kg, jak również paletę ważącą nawet 0,7 tony. Jeśli komuś zależy na jak najszybszym dostarczeniu przesyłki, to zawsze może skorzystać z dodatkowych usług typu ekspres. Wielu przewoźników jest w sanie dostarczyć paczkę jeszcze tego samego dnia lub w ciągu doby. Pamiętać trzeba tylko o odpowiednim przygotowaniu paczki, zabezpieczeniu zawartości, przyklejeniu listu przewozowego. W przewidywanych godzinach odbioru przesyłki przez kuriera trzeba być oczywiście w domu, w przeciwnym razie zostanie naliczona dodatkowa opłata. Przy składaniu zamówienia klient zostanie poinformowany o szacowanej godzinie przyjazdu kuriera po odbiór paczki. Zamów kuriera już teraz i przekonaj się jakie to proste!

tanie przesyłki

Tani kurier poszukiwany – jak nadać przesyłkę i nie przepłacić? 

W przypadku brokera kurierskiego AlleKurier można liczyć na tanie przesyłki krajowe i zagraniczne, szybką i bezpieczną dostawę, nawet do 70% taniej niż w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronach przewoźników. Na stronie głównej znajduje się narzędzie służące do wyceny przesyłki, wystarczy wpisać jej dokładne parametry, czyli wagę, wymiary i adres doręczenia. Wycenić można paczkę, paletę lub list, zgodnie ze swoimi potrzebami. Po naciśnięciu w pomarańczowy przycisk oznaczony „Wyceń przesyłkę”, zostanie wyświetlona lista z dostępnymi przewoźnikami, z której trzeba wybrać kuriera. Następnym krokiem będzie uzupełnienie danych dotyczących nadawcy i adresata. Standardowo podaje się imię i nazwisko, ulicę, kod i miasto, e-mail, numer telefonu. Zaznaczyć trzeba też termin odbioru przesyłki przez kuriera. Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie konta na stronie Allekurier.pl, co ułatwi zamówienie kuriera w przyszłości.

Będzie można korzystać z szybkiego wprowadzania danych, co jeszcze bardziej przyspieszy uzupełnienie formularza. Podczas zamawiania kuriera pojawia się sekcja dotycząca opisu wysyłanego przedmiotu. Najtaniej jest nadać paczkę standardową, czyli o regularnych kształtach, niesprawiającą problemów w transporcie. W usługach dodatkowych można zaznaczyć ubezpieczenie paczki, pobranie, doręczenie w godzinach porannych lub w sobotę. Na koniec pozostaje zaakceptować wszystkie wymagane pola, w tym regulamin i politykę prywatności, po czym wysłać zlecenie i opłacić przesyłkę. Na podany w formularzu e-mail zostanie przesłany list przewozowy, który nakleja się na paczkę. Tani kurier? Zamów go na allekurier.pl!

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.