Zagłuszacz podsłuchów – jak działa i czy na pewno jest skuteczny?

Zagłuszacz podsłuchów

Podsłuchy oraz lokalizatory stały się bardzo popularne, a co za tym idzie – towarzyszą nam niemal codziennie. Nikomu nie trzeba mówić, że bardzo często są one wykorzystywane przez niepowołane osoby. Sposobem na nie są zagłuszacze, czyli urządzenia, które skutecznie udaremniają działanie podsłuchów. Jak działają tzw. szumidła i czy na pewno są skuteczne? Spawdź.

Co to takiego?

Z racji tego, że zagłuszacze nie są jeszcze popularnym sprzętem, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się ich działaniu. Jest ono stosunkowo proste – zainstalowane w danym pomieszczeniu szumidło regularnie wysyła fale radiowe o dużej mocy, a to skutecznie uniemożliwia podsłuchom działanie. Nie są one po prostu w stanie nagrać konwersacji czy jakichkolwiek innych dźwięków, bo odbierają jedynie wytwarzany przez zagłuszacz szum. Można powiedzieć, że głosy ludzie są przy nim całkowicie bezpieczne. Najważniejsze, że taki sprzęt działa na każdy rodzaj rejestratora szpiegującego, a co za tym idzie – utrudnia niepożądane działania detektywom, politykom, dziennikarzom, a nawet zwykłym podsłuchiwaczom. W jego otoczeniu nie będą działać wszelkie podsłuchy, kamery, nadajniki GPS, a nawet WiFi i Bluetooth.

Design – ważna rzecz

Wielu z Was zastanawia się zapewne jak wygląda zagłuszacz podsłuchów. Jest to niewielka czarna skrzynka, która wyposażona jest w wystające, krótkie anteny. Design tych produktów jest całkowicie klasyczny, dlatego rzadko kiedy rzucają się one w oczy. Dobrze ukryte stają się dosłownie niewidoczne. Warto zauważyć, że szumidło można zawiesić w dowolnym, wybranym przez nas miejscu – na ścianie, meblach, suficie, ale także włożyć do plecaka, pojazdu czy innego pojemnika. Niewiele osób zdaje sobie sprawę tego, że zagłuszacz bez problemu można mieć zawsze przy sobie i tym sposobem uniknąć podsłuchu. Ceny tego sprzętu są różne, ale zakupić je już za kilkaset złotych. Oczywiście mowa tutaj o legalnych urządzeniach (nie wszystkie takie są, o czym piszemy poniżej), które dostępne są u sprawdzonych sprzedawców.

Czy to jest legalne?

Polskie prawo nie zezwala na legalne używanie klasycznych zagłuszaczy i grozi karą grzywny, jednak są pewne wyjątki. Możliwe jest uzyskanie odpowiedniego zezwolenia, dzięki któremu bez problemu będziemy mogli umieścić szumidło w dowolnym miejscu. Warto jednak zaznaczyć, że takie organy jak policja, wojsko czy organizacje państwowe mogą całkowicie legalnie korzystać z tego rodzaju wyposażenia. Czy nie ma na to rady? Jest. W przypadku podejrzenia podsłuchu wyposażyć się można w dostępne i legalne zagłuszczacze akustyczne. Ich działanie jest jednak uzależnione od tego, jak dużą posiadamy wiedzę na temat potencjalnej pluskwy – z racji tego, że „akustyki” są słabsze powinniśmy znać kierunek przepływu fal.

W tym przypadku warto postawić na sprawdzonego producenta i sprzedawcę, którym jest na przykład mking.pl. Niesprawdzony sprzęt może być wadliwy, a Ty zaś będziesz narażony na działanie podsłuchu.

W dzisiejszych czasach montowanie podsłuchów występuje bardzo często – nie tylko wśród sławnych osób i polityków. Warto jednak pamiętać, że jest na to sposób w postaci zagłuszacza, który nie pozwoli na rejestrowanie Twoich rozmów, jednak należy zakupić go od sprawdzonego i zweryfikowanego sprzedawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.