Czym jest hosting z certyfikatem ssl?

hosting z certyfikatem ssl

Jeśli komuś zależy na tym, aby przeglądanie stron było całkowicie bezpieczne, należy postawić na hosting SSL. Oznacza to, że dana domena jest wiarygodna, godna zaufania. Certyfikat SSL szyfruje połączenia, zapewnia poufność danych osobowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku stron, na których dokonuje się płatności elektronicznych. Cyberprzestępców niestety nie brakuje i tylko czekają na okazję, aby wykraść wrażliwe dane i wykorzystać je dla własnego zysku, oczywiście ze szkodą dla drugiej osoby.

Hosting z SSL – o co w tym chodzi?

Certyfikat SSL jest narzędziem do autoryzowania i weryfikowania autentyczności elementów znajdujących się na danej stronie internetowej. Jeśli witryna jest chroniona, zabezpieczona przed wyciekiem danych osobowych, to będzie oznaczona symbolem zamkniętej kłódki. W przypadku hostingu z SSL można mieć pewność, że wszystkie dane przesyłane pomiędzy użytkownikiem a serwerem są szyfrowane, dzięki czemu nikt nie jest w stanie ich odczytać ani przechwycić. Na każdą sesję SSL składają się dwa klucze – publiczny i prywatny. Wpisując wrażliwe dane na stronie zabezpieczone certyfikatem SSL, są one automatycznie szyfrowane, a na serwer trafiają już ukryte. Inaczej wygląda to na stronie niezabezpieczonej, bez certyfikatu dane pozostają jawne, są podatne na przechwycenie. Podstawowym certyfikatem jest Domain Validated, potwierdza on właściciela danej domeny. Większą wiarygodność oferuje certyfikat Organization Validation. Certyfikat Wildcard wykorzystywany jest w przypadku wielu subdomen, zapewnia pełne bezpieczeństwo przesyłanych danych do odpowiedniego hosta domeny. Z kolei Extended Validation gwarantuje najwyższy standard uwierzytelniania.

Hosting z certyfikatem SSL – jakie płyną z tego korzyści?

W przypadku hostingu SSL można mówić o licznych korzyściach. Podstawą będzie zgodność z RODO, czyli zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa przetwarzania ich danych osobowych. Kolejną zaletą jest zwiększenie ruchu na stronie, bo HTTPS wpływa na pozycję w rankingu wyszukiwania. Jeśli ktoś chce, aby jego witryna była dobrze widoczna i godna zaufania, to należy zainstalować certyfikat SSL. Google patrzy przychylnym wzrokiem na zabezpieczone witryny, czyli objęte certyfikatem SSL. Klienci nie będą bać się podawania poufnych danych na witrynie, która je szyfruje. Bezpieczeństwo transmisji danych to podstawa, w przeciwnym razie trzeba liczyć się ze wzrostem porzuconych koszyków. Wybierając hosting z SSL, można zwiększyć konwersję. Internauci są coraz bardziej świadomi i sprawdzają wiarygodność danej witryny.

Przed dokonaniem płatności elektronicznej sprawdzają, czy dany podmiot jest rzeczywiście autentyczny i godny zaufania. Trzeba też pamiętać o tym, że strona bez SSL będzie traktowana jako potencjalne zagrożenie. Przeglądarki internetowe wyświetlają użytkownikom ostrzeżenia za każdym razem po wejściu na zabezpieczoną stronę. Łatwo domyślić się, że większość osób po przeczytaniu takiego komunikatu nie zdecyduje się na podjęcia ryzyka i zrezygnuje z wejścia na podejrzaną stronę. Witryna internetowa zabezpieczona certyfikatem SSL jest gwarancją uniknięcia ataków phishingowych. Można też mówić o zyskaniu przewagi nad konkurencją, bo klienci cenią sobie wiarygodne witryny zapewniające bezpieczeństwo danych osobowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.