Dlaczego warto wybrać outsourcing w kwestii czystości obiektów?

outsourcing w kwestii czystości obiektów

Czystość wpływa na jakość oraz na komfort pracy, dlatego warto zadbać o regularne i dokładne sprzątanie obiektów, niezależnie od ich wielkości oraz przeznaczenia. Obecnie wielu zarządców oraz inwestorów decyduje się na outsourcing usług sprzątających. Czym jest outsourcing i jakie daje korzyści? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Outsourcing usług sprzątających – co to jest?

Outsourcing to nic innego jak wynajęcie zewnętrznej firmy sprzątającej, która zajmie się kompleksowym dbaniem o czystość obiektu. Rozwiązanie staje się coraz popularniejsze, a jest to związane głównie z zaletami outsourcingu. Zatrudnianie dodatkowych osób, których zadaniem jest sprzątanie obiektów, stało się dla wielu firm nieopłacalne. Z tego względu przedsiębiorcy i zarządcy obiektów podpisują umowy z firmami zewnętrznymi, w których określają zakres obowiązków i harmonogram sprzątania. 

Usługi sprzątania są wykonywane przez doświadczonych pracowników, przy użyciu środków czystości oraz sprzętu dopasowanego do danego obiektu – jego wielkości oraz specyfiki. I tutaj warto zaznaczyć, że profesjonalna załoga porządkowa pracuje wydajniej i szybciej wywiązuje się z powierzonych zadań. Usługi sprzątające świadczone przez firmy zewnętrzne spełniają szereg wymogów BHP, które są niezwykle ważne w placówkach medycznych lub w obiektach produkujących żywność.

Jakie zalety ma outsourcing usług sprzątających?

Zaletą outsourcingu jest obniżenie kosztów usług, ponieważ inwestor nie musi ponosić wydatków związanych z zatrudnieniem osób, zakupem sprzętu i wyposażenia dla ekip sprzątających. Wszystkie te koszty są po stronie firmy sprzątającej. Kolejną zaletą jest uzyskanie usługi sprzątania na najwyższym poziomie, ponieważ wykonuje ją doświadczony personel przy użyciu profesjonalnego sprzętu i skutecznych środków czystości.

Kolejną korzyścią jest duża elastyczność w zakresie wykonywania powierzonych zadań. Zewnętrzna firma sprzątająca w ramach outsourcingu koncentruje się jedynie na zleconych czynnościach, działa zgodnie z procedurami oraz z harmonogramem sprzątania. Dzięki temu powierzchnie biurowe i socjalne, ciągi komunikacyjne i hale produkcyjne są utrzymywane w czystości, co wpływa na wizerunek firmy oraz na komfort pracy załogi.

Jedna firma sprzątająca i wiele usług dodatkowych

Dużą zaletą zdecydowania się na outsourcing w kwestii utrzymywania czystości w obiektach jest możliwość powierzania różnych zadań jednej ekipie. Dzisiaj duże i renomowane firmy oferujące usługi sprzątające, zatrudniają w swoich szeregach wielu doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin. Wśród nich znajdziemy osoby zajmujące się pielęgnacją zieleni, pracami na wysokościach lub wyspecjalizowane w neutralizacji szkodników. Dzięki temu nie tracimy czasu na poszukiwanie kolejnych firm, ustalanie nowych warunków i podpisywanie dodatkowych umów, ponieważ wszystko leży w gestii jednej firmy.

Przedsiębiorstwa zajmujące się sprzątaniem obiektów działają elastycznie – w praktyce oznacza to, że dopasowują się do indywidualnych potrzeb klienta. Ustalane harmonogramy można w każdej chwili zmieniać, zwykle nie ma również problemów, gdy konieczne są dodatkowe usługi sprzątania. Inwestorzy nie muszą martwić się także o braki personalne – podjęcie współpracy outsourcingowej z dużą firmą gwarantuje ciągłość świadczenia usług bez przestojów.

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.