Forpro – zwroty bez tajemnic

Forpro - zwroty towaru z tego e-sklepu

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się firma Forpro, która ma w ofercie odzież sportową i buty do biegania. Z pewnością zdarzyło Ci się kiedyś, że zamówione buty po odebraniu nie prezentowały się już tak znakomicie. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji przysługuje Ci zwrot.

Forpro – zwroty towaru

Marka ForPro od 2011 roku istnieje na rynku i jest oficjalnym partnerem następujących firm: Polar, On Running, Adidas, Nike oraz Under Armour. Od samego początku Forpro było powiązane z profesjonalnymi sportowcami. Założycielem firmy jest Bartłomiej Kwiatkowski, czyli były tenisista, który świetnie rozumie potrzeby nie tylko sportowców wyczynowych, ale również kompletnych amatorów. Ogromny sukces marki to z pewnością zasługa wykwalifikowanej kadry pracowniczej, która utrzymuje bardzo wysoki poziom obsługi klienta. Niektórzy ludzie błędnie mylą zwrot towaru z reklamacją. Tylko wadliwy towar można reklamować, natomiast wadą może być brak cech produktu, które znajdowały się w ogłoszeniu lub uszkodzenie zakupionej rzeczy.

Klienci w ramach reklamacji mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy lub wymianę albo naprawę przedmiotu. Jeśli chodzi o Forpro, to zwrotu można dokonać w ciągu 14 dni od momentu zakupu. Wystarczy odesłać zakupione produkty z wypełnionym formularzem zwrotu i dołączonym paragonem. Dane firmy są podane na oficjalnej stronie internetowej i stamtąd można je spisać. Towar może być zwrócony tylko wtedy, gdy nie posiada żadnych śladów użytkowania i zawiera komplet niewyciętych metek. Warto podkreślić, że obuwie musi być umieszczone w oryginalnym pudełku.

Zwrot pieniędzy

Forpro zwroty towaru są uprawnieniem każdego klienta. Zwrot pieniędzy powinieneś otrzymać w ciągu 14 dni od momentu potwierdzenia poprawności zwrotu. Jeśli po upływie tego czasu dalej nie masz pieniędzy na koncie, to spróbuj skontaktować się bezpośrednio z bankiem, ponieważ czasami zdarzają się niewielkie opóźnienia. Trafnie wskazuje się, że produkty zakupione w sklepie online można zwrócić zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Musisz po prostu wybrać sposób, który dla Ciebie jest bardziej dogodny. Niestety produktów zamówionych na stronie nike.com nie można zwracać w sklepie stacjonarnym Forpro. W takiej sytuacji trzeba się osobiście kontaktować ze sklepem Nike. Bardzo ważne jest, żeby odpowiednio zabezpieczyć paczkę przed uszkodzeniem. Możliwe, że o tym nie wiesz, ale nie masz obowiązku podawania przyczyny zwrotu. Status wysłanej przesyłki możesz sprawdzić na stronie, dzięki czemu dowiesz się, czy paczka ze zwrotem już dotarła.

Zapakowanie przesyłki

Osoby, które mieszkają w pobliżu stacjonarnego sklepu mogą się pofatygować i dostarczyć zwrot samodzielnie. Jeśli nie ma się takiej możliwości, to wystarczy wybrać dowolnego kuriera, który przyjedzie pod wskazany adres i odbierze paczkę. Buty powinny znajdować się w oryginalnym opakowaniu, ale z punktu widzenia przepisów prawa nie jest zabronione wysłanie ich w innym, dobrze zabezpieczonym pudełku. Wybór firmy kurierskiej, którą wybierzesz nie ma żadnego znaczenia. To niestety klient musi opłacić koszty zwrotu, ale ceny u wszystkich przewoźników są bardzo zbliżone.

Podsumowanie

Podsumowując dotychczasowe rozważania można stwierdzić, że prawo zwrotu produktu w ciągu 14 dni przysługuje zawsze, gdy kupuje się towar przez Internet. Dodatkowo nie trzeba się z tego wcale tłumaczyć i podawać przyczyny takiego stanu rzeczy. Analogiczna sytuacja jest wtedy, gdy zamawiasz coś przez telefon lub nabywasz produkty poza siedzibą przedsiębiorstwa. Klient powinien być zawsze poinformowany przez sprzedawcę o terminie zwrotu, a jeśli taka informacja się nie pojawi, to termin ten przedłuża się do 12 miesięcy.

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.