Jesienne przygotowania do aktywności fizycznej – o czym trzeba pamiętać?

Jesienne przygotowania do aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna powinna być stałym elementem naszej codzienności bez względu na porę roku. Ruch to jeden z podstawowych czynników zapewniających organizmowi zdrowie i dobrą kondycję, więc nie należy rezygnować z niego wraz z nadejściem jesieni. Wręcz przeciwnie – w tym okresie trzeba szczególnie dbać o siłę i odporność, dlatego niższa temperatura nie powinna być tu żadną wymówką. Wystarczy jedynie dobrze przygotować się do jesiennej aktywności fizycznej. Jak to zrobić? O czym pamiętać?

Sportowa odzież

Podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu niezwykle ważne jest odpowiednie ubranie, które zapewni komfort, cyrkulację powietrza i swobodę ruchów. Wybierając zestaw, należy zwrócić uwagę na to, z czego wykonana jest odzież i czy umożliwi odprowadzanie wilgoci ze skóry. Dobrej jakości dres lub komplet składający się z treningowych legginsów czy spodenek oraz oddychającej koszulki to idealna opcja do biegania, spacerów, jazdy na rowerze i ćwiczeń na siłowni. Podczas aktywności na świeżym powietrzu w chłodniejsze dni warto mieć przewiewną, a jednocześnie chroniącą przed zimnem i wiatrem odzież termiczną i bieliznę termoaktywną. Jesienią przydać może się również wodoodporna kurtka z kapturem. Wszystkie niezbędne produkty dostępne są w wielu miejscach – niedrogo oferuje je choćby Nike Outlet. W sklepie znajdziemy wiele modeli ubrań sportowych, przydatnych do rozmaitych dyscyplin i rodzajów aktywności.

Obuwie dla aktywnych

Oprócz odzieży bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego sportowca są buty. Lekkie, oddychające i odpowiednio wyprofilowane obuwie w ogromnym stopniu wpływa nie tylko na wygodę, ale również zapobiega urazom, zapewniając odpowiednią przyczepność do podłoża i amortyzując wszelkie wstrząsy. Intensywny ruch w zwykłych, nieprzystosowanych tenisówkach to pierwszy krok do nabawienia się bolesnej kontuzji. Nike Outlet udostępnia bardzo dobrej jakości buty sportowe – znajdziemy tam zarówno modele do biegania, jak i innych dyscyplin, np. koszykówki, piłki nożnej, tenisa, ćwiczeń na siłowni czy jazdy na deskorolce. Wybierając obuwie do jesiennej aktywności na zewnątrz, musimy też zwrócić uwagę, by było wykonane z tworzywa odpornego na wilgoć.

Dodatkowe gadżety

Do jesiennej aktywności fizycznej warto być gotowym w 100%, dlatego najlepiej wraz z końcem lata odwiedzić sklep (np. Nike Outlet) i wybrać wszystkie niezbędne akcesoria, dzięki którym ruch będzie nie tylko bardziej efektywny, ale i przyjemniejszy. Cennym gadżetem jest m.in. zegarek lub opaska sportowa mierząca kroki, przebyty dystans, prędkość poruszania się, spalone kalorie i tętno. Do jazdy na rowerze konieczne są rękawiczki, ochraniacze, kask i nerka, w której umieścić możemy telefon czy klucze. W zimniejsze dni przydatna na powietrzu będzie także sportowa czapka, komin lub chustka osłaniająca szyję. Jeśli decydujemy się chodzić na siłownię czy basen, wówczas warto zainwestować w pojemną torbę lub plecak. Podczas każdej aktywności fizycznej bardzo ważne jest nawadnianie, dlatego nie można zapomnieć o bidonie lub butelce na wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.