Najbardziej przydatne funkcje w systemie CRM

funkcje w systemie CRM

Wszelkie rozwiązania automatyzujące i optymalizujące procesy w firmie są mile widziane. Przedsiębiorstwa zlecają stworzenie niezbędnych do pracy programów dla siebie lub też poszukują zewnętrznych opcji. Czasem jednak nie da się łatwo ocenić, czy coś rzeczywiście nam się przyda. Warto więc poszukać polecanych i użytecznych rozwiązań. Jednym z nich jest system CRM. Nazwa z pewnością niewiele mówi, ale już zaraz dowiesz się wszystkiego, co ważne. 

System CRM do firmy – gdzie się sprawdzi?

CRM – (Customer Relationship Management) oznacza zarządzanie relacjami z klientem. Jest to zestaw procedur i narzędzi istotnych w zarządzaniu kontaktami z klientami. System CRM to rozwiązanie, które może również przydać się do zarządzania różnymi procesami. Nie jest przeznaczone jedynie dla konkretnej branży czy danego działu w firmie. Odpowiednio dostosowany CRM będzie przyspieszyć i ułatwić pracę w każdym miejscu. Ogólnie jego zadanie polega na zastąpieniu pracownika przy monotonnych i zabierających wiele czasu działaniach. Mowa tu na przykład o utrzymaniu kontaktu z klientem poprzez newsletter, obsłudze baz danych czy wysłaniu przypomnienia o konieczności zapłaty. System CRM wyróżnia się konfigurowalnością i elastycznością, dlatego takie oprogramowanie dla firm może zostać dostosowane do danej działalności pod kątem jej indywidualnych potrzeb. Może być rozwiązaniem każdego problemu z bazami danych, zarządzaniem firmą, pracownikami czy ofertami. 

Program do zarządzania firmą – czy tylko dla dużych przedsiębiorstw? 

To rozwiązanie dla firm jest przydatne nie tylko w dużych jednostkach. Jak już wcześniej wspominaliśmy, funkcjonalność CRM można dopasować do indywidualnych potrzeb także mikroprzedsiębiorstw. Tak więc to, jak będziemy wykorzystywać oprogramowanie dla firm, zależy od naszych potrzeb. Możemy korzystać z automatów marketingowych, narzędzi do zarządzania sprzedażą, bazą klientów czy działem HR. W małej firmie czasem okazuje się, że nie mamy czasu na zajęcie się wszystkimi tymi aspektami, a wtedy system CRM ułatwia sprawę i przyspiesza proces rozwoju biznesu! Możemy dysponować ogromem informacji, a i tak wszystko będzie działać szybko i sprawnie. To właśnie jest klucz do efektywnego rozwoju i zarządzania firmą. Takie rozwiązania najlepiej wprowadzać już na szczeblu małego przedsiębiorstwa i systematycznie je rozwijać wraz z powiększaniem firmy. 

Aplikacja dla firm CRM – coś dla biur nieruchomości

Aby aplikacja dla firm rzeczywiście działała dobrze, musi być dopasowana do potrzeb danej jednostki. Na rynku jest wiele tego typu narzędzi — ważne, by system CRM zamówić od sprawdzonej firmy. Taką rzetelną marką jest ASARI, które w swojej ofercie ma rozwiązania dla każdej branży. Często są one wybierane przez pośredników jako program dla biur nieruchomości. Baza danych w takiej branży często jest mocno rozbudowana lub wymaga stałego nadzoru. System CRM ułatwia działanie i segregowanie ofert — zarówno jako program do zarządzania sprzedażą, jak i bazą klientów.