Pierwsza praca jako Junior Java Devoloper

Junior Java Developer

Już od paru lat bardzo popularne staje się szukanie pracy w branży informatycznej. Dotyczy to także osób, które wcale nie mają wykształcenia w IT. Chęć uzyskania wyższych zarobków sprawia, że nie brakuje ludzi chętnych do nauki programowania. Jakie są jednak realia z jakimi należy się zmierzyć, gdy ktoś szuka pierwszej pracy w tej branży?

Pierwsze kroki w branży IT

Pierwsza praca jest zawsze najbardziej stresująca. Gdy ktoś postanawia rozpocząć całkowicie nową ścieżkę kariery, łatwo jest oczekiwać problemów ze znalezieniem dobrej posady. Sam proces rekrutacyjny bywa niezwykle trudny, zwłaszcza jeżeli ktoś postanawia wejść do branży, która cieszy się dużą popularnością. Tak też jest w przypadku branży IT, która już od lat jest oblegana przez osoby w różnym wieku. Programowania uczą się zarówno osoby w trakcie studiów, jak i te, które na rynku pracy są już od dekad i mają chęć przekwalifikowania się na nowe stanowisko. Jak łatwo można się domyślić, osoby po studiach informatycznych mogą liczyć na lepsze zarobki niż te, które samodzielnie nauczyły się programowania i nie mają żadnego formalnego potwierdzenia swoich umiejętności. Wszelkiego rodzaju kursy, choć pełne cennej wiedzy, podczas rekrutacji często przegrywają z latami studiów. Nie należy jednak się poddawać, ponieważ przy odpowiednim przygotowaniu swojego CV i uzupełnieniu wiedzy, każdy ma szansę na to, aby zdobyć świetnie płatną pracę w IT.

Praca jako Junior Java Developer

Niektóre języki programowania są bardziej popularne niż inne. Wśród tych, które przez dłuższy czas były uznawane za najbardziej cenne na rynku pracy na pewno jest język Java. Dlatego też nie brakuje osób, które startują do swojej pierwszej pracy w IT po kursie programowania Java. Język ten jest bardzo uniwersalny i znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Z tego powodu można założyć, że każdy na pewno ostatecznie znajdzie miejsce na to, aby wykorzystać swoją wiedzę na ten temat. Jednakże nie oznacza to, że pierwsza praca jako Junior Java Developer będzie taka łatwa do zdobycia. Należy bowiem rozważyć takie czynniki jak konkurencja na rynku. Jak wyżej wspomniano, język Java od dawna jest polecany jako ten, na który panuje największe zapotrzebowanie. Powoduje to prawdziwy wysyp osób, które trafiają na rynek pracy zaraz po kursach programowania. W połączeniu z absolwentami studiów informatycznych, ilość osób posiadających kwalifikację na posadę Junior Java Developer jest naprawdę ogromna. Sprawia to, że pracodawcy mogą śmiało przebierać wśród wysyłanych im CV, wybierając tylko tych kandydatów, którzy spełniają bardzo wygórowane kryteria. Z tego powodu gdy ktoś startuje w branży IT to na pewno musi uzbroić się w cierpliwość. Jest to bowiem branża zapewniająca bardzo dobre zarobki, ale nie brakuje w niej konkurencji i zawsze należy mieć to na uwadze. Dowiedz się więcej na https://blog.strefakursow.pl/junior-java-developer-jak-znalezc-pierwsza-prace/

Co warto wiedzieć przed pierwszą pracą w branży IT?

Poza cierpliwością i dużą konkurencją, kolejnymi rzeczami na jakie warto zwrócić uwagę przed podjęciem pracy w IT są same zarobki. Choć Senior Java Developer zazwyczaj należy do osób najlepiej zarabiających na rynku, stanowisko Junior Java Developer z całą pewnością nie zapewni tak imponujących wypłat co miesiąc. Często też praca na takim stanowisku kończy się tym, że istnieje ciągła konieczność zdobywania nowych umiejętności, tak aby nadążyć z codziennie narzucanymi obowiązkami. Dlatego też branża IT jest przeznaczona tylko dla osób, które są gotowe nieustannie poszerzać swoją wiedzę i nie boją się nowych technologii. Sprawia to, że wiele osób zaczyna pracę i bardzo szybko ją traci. Są przytłoczeni nadmiarem obowiązków i tempem w jakim należy wykonywać zlecane zadania. Jednakże pierwsza praca jako Junior Java Developer może być także początkowym rozdziałem w bardzo imponującej karierze, która ostatecznie prowadzi do ogromnych zarobków. Dlatego też jeżeli ktoś zdobędzie się na naukę tego języka programowania to na pewno powinien dążyć do przodu i nie poddawać się zbyt łatwo. Praca w IT to krok ku świetlanej przyszłości dla wielu osób.

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.