Real-time marketing – czy pomaga w budowaniu strategii marketingowej?

Real-time marketing

Prowadząc firmę w dzisiejszych czasach, musisz stale być na bieżąco. Nie tylko w kontekście biznesowym, ale także popkulturowym. Firmy, które odnoszą największe sukcesy to te, które potrafią przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta i ją utrzymać. Jeśli nie wiesz, jak wyróżnić swoją firmę wśród rzeszy innych, pora postawić na real-time marketing. Na czym polega ta strategia marketingowa? Jak wdrożyć ją do swojej firmy? Jak działają przedsiębiorstwa, które są z tym narzędziem za pan brat? Czy pozycjonowanie sklepów internetowych i real time marketing to dobre połączenie? Przekonaj się sam! 

Co to jest real-time marketing?

Chociaż pojęcie real-time marketingu istnieje od lat, wielu ludzi – nawet profesjonalistów, nie zdążyło się z nim jeszcze zaznajomić. Według suchej definicji, jest to proces natychmiastowego nawiązywania kontaktu z klientami w oparciu o najświeższe wiadomości i informacje. Innymi słowy, real-time marketing jest działaniem marketingowym wykorzystującym bieżące wydarzenia, znane święta, newsy ze świata popkultury i globalne sensacje. 

Dlaczego real-time marketing jest tak cenny? 

Teraz, gdy wiesz już, czym jest real-time marketing, możemy omówić, dlaczego jest tak ważnym narzędziem dla współczesnych marketerów – nieważne, czy w grę wchodzą sklepy Shoper czy Presta. Istnieją dwie główne zalety real-time marketingu, w które chcemy się zagłębić:

Świadomość marki

Dzięki real-time marketingowi, będziesz w stanie budować prawdziwe relacje ze swoimi potencjalnymi klientami, pokazując, że za ekranem komputera siedzi osoba z krwi i kości, a nie robot posługujący się wyłącznie korporacyjną terminologią. Czy nie o to właśnie walczą wszyscy marketerzy? Kiedy nauczysz się budować relacje z docelowym klientem, sprawisz, że zyska on świadomość istnienia Twojej marki i będziesz krok przed wszystkimi. 

Utrzymanie klienta

Real-time marketing może również pomóc Twojej firmie w utrzymaniu obecnych klientów. Współcześni konsumenci zwykle kupują produkty od marek, które znają, lubią i którym ufają. Budując relacje z docelowymi odbiorcami za pośrednictwem real-time marketingu, zdobędziesz sympatię swoich obecnych klientów i utwierdzisz ich w przekonaniu, że jesteś profesjonalistą! 

Jak zaangażować odbiorców w real-time marketing?

Udowodniliśmy, że real-time marketing jest ważny. Teraz musimy pokazać Ci, jak skutecznie angażować w to narzędzie odbiorców. Oto wskazówki, które dla Ciebie przygotowaliśmy:

Korzystaj z mediów społecznościowych

Przed powstaniem mediów społecznościowych, real-time marketing był znacznie trudniejszy do osiągnięcia. Skupialiśmy się bardziej na pisaniu treści, które umożliwiały pozycjonowanie sklepów internetowych. W dzisiejszych czasach, każdy może z łatwością wyrażać swoje opinie na Facebooku, Twitterze, Instagramie i innych mediach społecznościowych, a co za tym idzie – angażować do rozmowy nieznajomych z różnych zakątków świata. Gdy w Twoim kraju lub na świecie wydarzy się coś niespodziewanego, możesz opublikować odpowiednie treści na swoich kanałach, które w naturalny i autentyczny sposób skierują rozmowę na temat Twojej marki i jej oferty.

Prowadź prawdziwe rozmowy

Upewnij się, że Twoje działania real-marketingowe przynoszą prawdziwe zaangażowanie. Zawsze bądź gotowy do wzięcia udziału w dyskusji ze swoimi obserwatorami. Możesz opublikować doskonały Tweet nawiązujący do jakiegoś wydarzenia, ale jeśli nie odniesiesz się do reakcji ludzi, stracisz niesamowitą okazję, by wygenerować większą ilość potencjalnych klientów. Odpowiadaj więc na komentarze, zadawaj dodatkowe pytania i rozmawiaj z ludźmi, którzy angażują się w Twoje inicjatywy marketingowe. To jedyny sposób na odniesienie sukcesu! 

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.