Mało kto interesuje się prawem i sprawami sądowymi. Wszystko się zmienia w momencie, gdy nas dotykają problemy. Wtedy w emocjach i nerwach trudno jest racjonalnie myśleć i znaleźć rozsądne rozwiązanie. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy i my będziemy musieli stawić się w sądzie czy przygotować odpowiedź na pozew. Dlatego warto poznać podstawy prawne, które mogą przydać nam się w każdej chwili. Dziś skupimy się przede wszystkim na pozwie o zapłatę i długach.
Co zrobić, gdy zostajemy pozwani?
Najważniejsza sprawa to zachować spokój i podejść do sprawy racjonalnie. Wiele osób w przypływie emocji podejmuje pochopne decyzje. Są też tacy, którzy bagatelizują sprawę i list z sądu chowają do szuflady. To najgorsze rozwiązanie! Jeśli otrzymałeś pozew sądowy o zapłatę, to koniecznie musisz na niego odpowiedzieć. Najlepiej znajdź pomoc prawną, która to za Ciebie zrobi. Dlaczego? Ponieważ wzór odpowiedzi na pozew jest określony i trzeba się go trzymać. Prawnik przygotuje wszelkie dokumenty zgodnie z obowiązującymi normami. Będziesz miał największe szanse na pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku. Najważniejsze, aby odpowiedź na pozew wzór była zgodna z obowiązującymi przepisami!
Odpowiedź na pozew z sądu – wzór
Przy przygotowywaniu pisma trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Oczywiście prawnik o to wszystko zadba, jednak sami powinniśmy mieć chociaż tę podstawową wiedzę. Jeśli masz zadłużenie, to warto sprawdzić, o jaką kwotę ubiega się powód. Czasem może się okazać, że jest ona błędnie wskazana. Będzie to dobra podstawa, która może przybliżyć nam oddłużanie. Ogólnie wniesienie odpowiedzi na pozew jest zawsze dobre. Komornik może nie zapukać do naszych drzwi i sprawa nie kończy się od razu tym, że przychodzi do nas firma windykacyjna. Jeśli nawet nie uda nam się osiągnąć pełnego oddłużenia, to zyskamy więcej czasu na zebranie funduszy. Możemy też uzyskać zmniejszenie kwoty do zapłaty. Dług czasem jest o połowę mniejszy! Z pewnością największą szansę na powodzenie sprawy mamy wtedy, gdy korzystamy z pomocy prawnej specjalistów w zakresie zadłużeń. Sprawdź, co oferuje Eurolege.
Zadłużenie i długi – jak tego uniknąć?
Niestety nie zawsze możemy przewidzieć, jakie skutki przyniosą nasze decyzji. Dług to często nie nasza wina, lecz niekorzystne potoczenie się pewnych spraw. Choć często ciężko jest podjąć właściwe decyzje, to zawsze powinniśmy wszystko przemyśleć dwa razy. Chwilówka z niepewnego banku czy też kredyt wykraczający poza nasze możliwości – to często kończy się zadłużeniem. Windykator to kolejny krok to zniszczenia całej naszej przyszłości. Dlatego, gdy dostajemy wezwanie do zapłaty – od razu przejdźmy do działania! Pamiętaj, że na odpowiedź są tylko dwa tygodnie. Tylko w tym czasie możesz dostarczyć do sądu odpowiednie dokumenty, które przybliżą Cię do wygrania sprawy. Po upływie tego terminu żadne dowody nie będą brane pod uwagę!
Najnowsze komentarze