ABS do drukarki 3D – materiał stworzony do zastosowań reklamowych

ABS do drukarki 3D

Nowoczesne agencje marketingowe oferują swoim klientom szereg możliwości promowania ich biznesów. Jedną z nich jest drukowanie trójwymiarowych wizytówek.

Czym jest druk 3D?

Pod pojęciem druku 3D tak naprawdę kryje się kilka różnych technologii, których wspólnym mianownikiem jest wytwarzanie w pełni trójwymiarowych elementów. W zależności od wybranej technologii drukowanie odbywa się przy pomocy różnych materiałów – od tworzyw sztucznych, takich jak ABS do drukarki 3D, przez żywice światłoutwardzalne, a kończąc na w pełni sproszkowanym metalu. 

Obecnie ze względu na świetny stosunek jakość/cena zdecydowanie najpopularniejsze są drukarki FFF/FDM. Oferują one wysoką jakość generowanych wydruków oraz dużą wydajność, a ich relatywnie niski koszt zakupu nie obciąża nadmiernie firmowego budżetu.

Drukowanie w tej technologii odbywa się przy pomocy specjalnych filamentów, czyli tworzyw sztucznych uformowanych w formie żyłki nawiniętej na szpulę, takich jak między innymi ABS do drukarki 3D. Materiał przy pomocy specjalnego podajnika (ekstrudera) trafia do ruchomej głowicy drukującej, gdzie jest roztapiany w wysokiej temperaturze, a następnie podawany przez wąską dyszę warstwa po warstwie na łoże drukujące. Cały proces odbywa się w pełni autonomicznie, dzięki czemu drukarka może pracować nawet w nocy.

Co można drukować w 3D?

W technologii 3D wydrukować można praktycznie wszystko. Poczynając od narzędzi, przez niskoseryjną produkcję części zamiennych, a kończąc na prototypach nowych designów. Wynika to z tego, że druk 3D umożliwia w bardzo krótkim czasie dokładne odtwarzanie złożonej geometrii elementów. Co więcej, sam proces jest bardzo efektywny, ponieważ dobrze skalibrowana drukarka ogranicza straty materiału do absolutnego minimum.

Jednak jednym z ciekawszych zastosowań dla technologii druku 3D jest tworzenie trójwymiarowych materiałów marketingowych. Mogą to być między innymi różnego rodzaju wizytówki oraz breloki, które można niemal dowolnie personalizować. Wysokiej jakości ABS do drukarki 3D zapewni im wystarczającą trwałość, a bogata paleta kolorystyczna dostępnych w sprzedaży materiałów pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji.

Jaki rodzaj materiału będzie odpowiedni do druku 3D?

Eksperci najczęściej polecają ABS do drukarki 3D – jest odporny na działanie wilgoci, nie blaknie i bardzo dobrze znosi bezpośrednią ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe. Dobrej klasy ABS do drukarki 3D jest niezwykle wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Co ciekawe, materiał ten jest także przystępny cenowo, dzięki czemu drukowanie przy jego pomocy staje się bardzo ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnych form produkcji przestrzennych materiałów marketingowych.

W jaki sposób trójwymiarowe wizytówki mogą promować biznes?

Pierwsze wrażenie wywarte na potencjalnym kliencie jest jednym z najważniejszych aspektów wpływających na pozyskiwanie nowych kontrahentów. Nie jest żadną tajemnicą, że w obecnej wolnorynkowej gospodarce większość biznesów działa w niezwykle konkurencyjnych i nasyconych branżach.

To właśnie dlatego warto się wyróżnić, oferując im trójwymiarową wizytówkę wydrukowaną w technologii 3D. Można na niej nanieść wszelkie dane kontaktowe swojego przedsiębiorstwa, a także jego nazwę i adres. Co więcej, ABS do drukarki 3D jest także stosunkowo tanim materiałem, a wytwarzanie wizytówek przy jego pomocy nie obciąża nadmiernie firmowego budżetu.

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.