SDL Groupshare dla tłumaczy – efektywność na wyciągnięcie ręki

oprogramowanie dla tłumaczy

Praca tłumaczy to bez dwóch zdań ciężki kawałek chleba, który wymaga profesjonalnego podejścia i dbałości o najdrobniejsze detale. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak rozpocząć swoją karierę, musisz przede wszystkim zacząć od weryfikacji swoich własnych umiejętności.

Jesteś osobą, która perfekcyjnie mówi w danym języku? W takim razie bazę już masz. Pozostaje kwestia znalezienia odpowiednich narzędzi, dzięki którym proces tłumaczeń będzie prostszy i przede wszystkim dużo bardziej efektywny. Kiedyś były to słowniki. Co dziś stanowi standard? Okazuje się, że jest to komputer z dostępem do internetu i specjalistyczne oprogramowanie, do którego zaliczyć można SDL Groupshare.

Potraktuj zakup jako inwestycję

Mechanik potrzebuje kluczy, elektronarzędzi i aparatury pomiarowej. Spawacz bez spawarki nie będzie w stanie zrealizować zleceń swoich klientów. Często zapominamy o tym, że zakup narzędzi niezbędnych do pracy, jest w stanie nie tylko umożliwienie wykonania ich, ale także usprawnienie całego procesu. Nie warto więc szukać oszczędności tam, gdzie wszystko zależy od naszego profesjonalizmu lub zarobków. Dokładnie tak wygląda sytuacja, gdy chodzi o oprogramowanie komputerowe SDL Groupshare, gdy jesteś profesjonalnym tłumaczem.

Wszystko w jednym miejscu

Jeśli wydaje Ci się, że praca zawodowego tłumacza to jedynie godziny spędzone na tłumaczeniu tekstów, to niestety jesteś w błędzie. Tak może wyglądać jego praca, jeśli będzie sztab ludzi, którzy zajmą się wszystkimi pozostałymi kwestiami, do których należy między innymi zdobywanie klientów, marketing, fakturowanie i rozliczanie się z urzędami. Dodatkowo dochodzi planowanie zleceń itp. Można powiedzieć, że każdy tłumacz ma masę pracy, nim przejdzie do właściwych czynności. SDL Groupshare to oprogramowanie komputerowe, którego celem jest minimalizacja obowiązków. Można powiedzieć, że użytkownicy otrzymują dostęp do wszystkich narzędzi w jednym miejscu. Brzmi to zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe? Otóż niekoniecznie, ponieważ oprogramowanie zostało stworzone przez tłumaczy, dla swoich kolegów po fachu. Doskonale więc poznali oni potrzeby grupy docelowej, trafiając w nią w sposób perfekcyjny.

Jak korzystać z systemu? Na rynku znaleźć można wiele firm, które organizują szkolenia i kursy, na których możesz nauczyć się wszystkiego, co będzie Ci potrzebne. Chociaż wszyscy rekomendują stacjonarne spotkania, dostępne są także pakiety online dla osób, które nie mają czasu lub nie są w stanie przyjechać do określonego miejsca w konkretny dzień. Nie ograniczaj się, ponieważ nie musisz tego robić.

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.