Co to jest Black Friday?

Od kilku lat Black Friday święci w Polsce triumfy ponieważ jest to najważniejszy dzień w roku w handlu. Wiele sklepów wykorzystuje ten dzień do generowania największej sprzedaży w ciągu całego roku. Black Friday, jedyny dzień w roku z największymi wyprzedażami przywędrował do Polski z Stanów Zjednoczonych Ameryki. To właśnie tam w ostatni piątek listopada, czyli w następny dzień po święcie dziękczynienia, wielu Amerykanów rusza do sklepów zrobić zakupy po promocyjnych cenach tuż przed świętami Bożego Narodzenia. W polskich sklepach również stosowany jest ten sam mechanizm, gdzie wiele produktów wystawianych jest w sprzedaży w promocjach sięgających nawet 70% od ceny wyjściowej. Pozwala to na wyprzedaż produktów, które od dłuższego czasu zalegają na magazynie!

Czarny Piątek w Polsce i na Świecie

Black Friday w Polsce znany jako Czarny Piątek to bardzo ważny dzień dla branży zakupowej. Największe sieci handlowe potrafią wygenerować w jeden dzień zysk większy niż we wszystkie dni całego roku. Być może jest to trochę przesadzone, jednak nie zmienia to faktu, że to doskonały dzień dla osób, które od dłuższego czasu polują na promocyjną cenę wybranego produktu. Zdarza się, że produkt który przez cały rok utrzymuje wysoką cenę właśnie w ten jeden dzień roku można kupić za połowę tego co zwykle. Najczęściej kupowanymi produktami w ten dzień zbliżone są do tego co podarujemy naszym najbliższym pod choinkę czyli będą to ubrania, perfumy czy elektronika.

FairWeb

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.