Podłogi interaktywne dla dzieci i dorosłych – charakterystyka i zastosowanie

Podłogi interaktywne dla dzieci i dorosłych

Wyposażenie sal lekcyjnych lub szkoleniowych bywa coraz bardziej zaawansowane. Jednym z nowoczesnych narzędzi bijących rekordy popularności w ostatnich latach, jest podłoga interaktywna. Dlaczego placówki szkolne i edukacyjne inwestują w tego typu rozwiązania? Sprawdź i zobacz, jak wiele fantastycznych możliwości zaangażowania uczniów, studentów lub słuchaczy masz na wyciągnięcie ręki.  

Jak działa podłoga interaktywna?

Podłoga interaktywna dla dzieci to rozwiązanie działające za sprawą wbudowanych czujników ruchu. Pozwala ona na sterowanie oprogramowaniem z użyciem hologramu rzucanego przez projektor na podłogę. Użytkownicy poruszający się zatem po określonym obszarze w poszczególnych miejscach, aktywują ruchem i zakłóceniem wiązki światła poszczególne funkcje – co informuje odbiornik znajdujący się w urządzeniu o interakcji. Dzięki temu podłoga interaktywna oferuje możliwość obsługi zarówno przy pomocy rąk, jak i nóg. 

Bardziej rozbudowane zestawy interaktywnych podłóg posiadają także specjalny pisak. Jego zadaniem jest maksymalizacja precyzji i funkcji. Sprawdzaj więc przed inwestycją w dany model opisy, co dokładnie znajduje się w zestawie wyposażenia danego kompletu narzędzi oraz akcesoriów. 

Podłoga interaktywna – Szeroki zakres zastosowań

Wykorzystanie interaktywnych podłóg na salach lekcyjnych dla dzieci i młodzieży na początku ich dojrzewania to niemal oczywistość. Szkraby uwielbiają interaktywne zabawki i świat technologii jest w większości przypadków dla nich fascynujący – co z kolei przekłada się na ich ponadprzeciętne zaangażowanie w zajęcia lekcyjne. Warto wykorzystać ten fakt m.in. do tego, by edukować poprzez zabawę. Pociechy nawet nie zauważą, że zdobywają nowe umiejętności, wiedzę lub poznają bodźce ruchowe, z którymi dotychczas nie miały do czynienia. Dzięki temu nauka stanie się dla nich o wiele przyjemniejsza i przede wszystkim będzie ona dużo efektywniejsza. 

Jak wykorzystywać podłogi interaktywne w salach szkoleniowych?

Dorośli często zapominają o dobrej zabawie i o tym, że edukacja powinna być również rozrywką. O wiele więcej wynoszą oni jednak z kursów i szkoleń, które są dla nich ciekawe pod kątem organizacyjnym. Można więc z czystym sumieniem uznać, że wykorzystywanie podłogi interaktywnej w salach szkoleniowych przyniesie pozytywny rezultat i chociaż wstępnie uczestnicy mogą być zaskoczeni, szybko dołączą oni do nauki poprzez zabawę. Najistotniejsze jest dobranie formy zadań do grupy odbiorców i uczestników. 

Zastanawiasz się nad tym, czy podłoga interaktywna Magiczny Dywan sprawdzi się w przypadku prowadzonych przez Ciebie zajęć lekcyjnych lub szkoleń? Szczegółowe informacje na temat specyfikacji technicznych konstrukcji podłogi interaktywnej Magiczny Dywan znajdziesz na stronie sklepu Prezenter.pl. Możesz również skontaktować się z zespołem specjalistów, którzy udzielą Ci odpowiedzi i pomogą skompletować zestaw wyposażenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. 

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.