Dlaczego warsztaty powinny mieć osobne źródło prądu?

warsztat

Wśród wyposażenia przydomowego warsztatu zarówno tego amatorskiego, jak i profesjonalnego lub półprofesjonalnego powinno znaleźć się wiele podstawowych i tych bardziej specjalistycznych narzędzi oraz elektronarzędzi. Wyposażając swój warsztat, właściciele przede wszystkim skupiają się na kupnie szlifierek kątowych, wkrętarek, wiertarek czy innego ciężkiego sprzętu. Zapominają jednak zagwarantowaniu odpowiedniego zasilania. Dlaczego właściwie warsztaty powinny być wyposażone także w agregaty prądotwórcze? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule.

Oszczędność na rachunkach za prąd

Warsztaty amatorskie i półamatorskie, a nawet czasami profesjonalne są organizowane przy domu najczęściej właściciela. Rzadko który entuzjasta majsterkowania potrzebuje osobnego budynku dla swojego hobby. Wystarczy mu małe biurko w garażu. Podobnie jest w przypadku osób zarobkowo zajmujących się naprawą np. sprzętu AGD, samochodów czy renowacją mebli.

W garażach prąd najczęściej pochodzi z domowej sieci. Stąd wszystkie elektronarzędzia używane w warsztacie obciążają domową sieć. Jak wiadomo elektronarzędzia, szczególnie te bardziej wyspecjalizowane mają dużą moc i pobierają znaczna ilość prądu. Nawet okazjonalne korzystanie z nich może skutecznie podnieść rachunki za prąd całego domu. Problem jest tym bardziej uciążliwy, gdy prąd płacisz z na przykład półrocznych prognoz.

W tym wypadku znacznie lepszym rozwiązaniem jest osobne źródło zasilania w warsztacie, które mogą zapewnić Ci agregaty prądotwórcze. Wówczas podłączasz elektronarzędzie do agregatu i nie martwisz się o licznik prądu w domu.

Bezpieczeństwo i pewność

Agregaty prądotwórcze mają znacznie więcej zalet, które szybko docenią właściciele warsztatów. Wytwarzają one znaczną ilość prądu i są w stanie zasilić naprawdę potężne narzędzia o dużej mocy. Ponadto niektóre modele są łatwe w przenoszeniu. Jeśli musisz np. użyć narzędzia na zewnątrz, nie ma problemu, aby przenieść tam także źródło prądu.

Kolejnym aspektem przemawiającym za kupnem agregatu jest bezpieczeństwo. Narzędzia o dużej mocy podłączone do ogólnej sieci w domu mogą powodować spięcia i przeciążenia. Kiedy domownicy korzystają jednocześnie z prądożernego piekarnika elektrycznego i płyty indukcyjnej, a Ty dodatkowo jeszcze podłączysz do kontaktu wiertarkę, może się to okazać za dużo dla domowej sieci. Sytuacje takie grożą nie tylko uszkodzeniem instalacji elektrycznej, pożarem, ale także zniszczeniem sprzętu.

Dzięki agregatom zyskujesz niezależność. Jeśli główna sieć ma przerwy w dostawie prądu np. spowodowane mrozem, uszkodzeniami na drodze przesyłu energii, Ty nie musisz przerywać pracy, mając w swoim warsztacie osobne źródło prądu.

Niezależnie od tego, czy zajmujesz się hobbystycznie renowacją mebli, naprawą samochodów czy robisz to zarobkowo, w swoim warsztacie przy domu powinieneś mieć agregat prądotwórczy. Dzięki niemu nie obciążasz domowej sieci, a także zwiększasz bezpieczeństwo i zyskujesz niezależność w sytuacjach awarii prądu sieci. Agregaty zasilą skutecznie wszystkie niezbędne narzędzia do pracy.

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.