Jak założyć kanał na YouTubie – garść wskazówek

jak założyć kanał na youtube

Kariera związana z prowadzeniem kanału na YouTubie marzy się bardzo wielu osobom. Nic w tym dziwnego. Jeżeli jest się laikiem, który tylko obserwuje to, jak pracują youtuberzy, można sądzić, że to bardzo lekkie, łatwe i dochodowe zajęcie. Tymczasem warto wiedzieć również o tym, że przed youtuberami stoi coraz więcej wyzwań związanych między innymi z koniecznością dostarczenia ciekawego contentu na wysokim poziomie.

Jak założyć kanał na YouTube?

Sporo osób zastanawia się nad tym, jak postawić pierwsze kroki na YouTubie i założyć tam kanał? Pierwsza sprawa to po prostu zalogowanie się na stronie, tak aby być aktywnym użytkownikiem. Potem będzie można dodawać już swoje video. Nie jest to zatem trudne. Jeżeli jest się użytkownikiem YouTube tylko w taki sposób, że ogląda się dostępne tam filmy, trzeba przejść o krok dalej i zostać twórcą.

Jak kręcić ciekawe filmy na YouTube?

Samo założenie kanału na YouTube i nadanie mu konkretnej nazwy to dopiero początek. Trzeba zastanowić się bowiem nad tym, jakie treści chce się prezentować innym użytkownikom. W dzisiejszych czasach, gdy tak wiele osób funkcjonuje na YouTubie, nie jest tak łatwo przebić się ze swoimi treściami. Mimo wszystko warto spróbować swoich sił, ponieważ popularne są naprawdę różne materiały. Ludzie na YouTubie pokazują na przykład tak zwane przeglądy zakupowe, dzielą się nowymi zdobyczami z sieciówek, gotują, uczą, jak dekorować dom. Na YouTubie można majsterkować, pokazywać jak naprawić sprzęt elektroniczny, jak poprawiać i edytować zdjęcia. Pomysłów na ciekawe filmy nie brakuje. Trzeba tylko pamiętać o tym, by były one zmontowane w odpowiedni sposób. Ludzie szukają treści coraz wyższej jakości, dlatego też kiepskie video nie przyciągnie niczyjej uwagi na długo.

Inspirujące video na YouTubie

Najważniejsza sprawa przy tworzeniu wysokiej jakości contentu to sprzęt, który będzie wykorzystywany podczas tworzenia filmów. Niestety nie może być to kamera najniższej jakości, ponieważ nakręcone nią video nie zdobędzie popularności. Najlepiej od razu zainwestować w odpowiednie oświetlenie, a zatem profesjonalne lampy, a poza tym mikrofon i kamerę. Często dosyć dobre kamery znajdują się w nowoczesnych aparatach fotograficznych. Jeżeli zatem dodatkowo robi się zdjęcia, można pokusić się o kręcenie filmów. Poza tym istotny jest sam montaż. Ludzie uczą się tak montować filmy, aby naprawdę przyciągały one uwagę i sprawiały, że ludzie obejrzą materiał do końca, a następnie klikną „subskrybuj”. To najlepszy dowód na to, że treści podobają się. Wtedy kanał ma szansę się rozwijać.

Jak szybko rozwinąć kanał na YouTubie?

Rozwijanie kanału na YouTubie wymaga trochę czasu i zaangażowania. Niczego nie da się zrobić tak szybko, jak jeszcze kilka lat temu, ponieważ twórców przybywa. Mowa tutaj nie tylko o twórcach na YouTubie, ale tak naprawdę również na wielu innych kanałach i aplikacjach społecznościowych. Żeby przebić się wśród licznej konkurencji, trzeba oferować coś naprawdę dobrego.

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.