Co to jest e-commerce?

e commerce co to

Od pewnego czasu bardzo dużo mówi się o e-commerce. Nie każdy wie, co w ogóle oznacza to określenie. Warto zatem wyjaśnić, ponieważ wszystko wskazuje na to, że o e-commerce będziemy słyszeli przez kolejne lata.

E commerce co to?


Czym jest zatem e-commerce? To nic innego jak handel przez internet. To skomplikowane określenie wywodzące się z języka angielskiego oznacza zatem coś, z czym każdy przeciętny Polak spotyka się już od lat. Nie da się ukryć, że to właśnie mniej więcej od dekady obserwuje się wzrost zainteresowania sprzedażą w internecie. Ostatnie lata, szczególnie czas w okresie pandemii koronawirusa, to już prawdziwa eksplozja. Ludzie coraz chętniej kupują w internecie, dotyczy to już nie tylko ubrań, dodatków do domu, ale też leków czy artykułów spożywczych. Nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała się zmienić. Związana jest po prostu z wygodą, jaką daje e-commerce. Ludzie pokochali swobodę kupowania w internecie i coraz mniej osób wybiera się na zakupy stacjonarne. Widać to również po tym, w jaki sposób zaopatrzone są sklepy. Nawet w salonach bardzo dużych i popularnych marek odzieżowych, elektronicznych czy innych, nie znajdziemy tak dużego wyboru asortymentu, jak w internecie.

Jak e-commerce ma się w Polsce?


Skoro przedsprzedaż przez internet tak bardzo się rozwija, jak e-commerce ma się w Polsce? Bardzo dobrze. Wszystko wskazuje na to, że z roku na rok będzie przybywało sklepów internetowych. Ich postawienie zajmuje często trochę czasu, ale dostępne są na przykład platformy, na których można zrobić to stosunkowo szybko i samodzielnie, bez kontaktu z informatykiem. Dlatego też każdego roku w Polsce rejestruje się nawet kilkadziesiąt tysięcy nowych sklepów internetowych. Sklepy stają się coraz bardziej wygodne dla klientów i zorganizowane tak, że zakupy w nich to prawdziwa przyjemność. Towar można podejrzeć na świetnie wykonanych zdjęciach, a także na zbliżeniach. Dzięki temu naprawdę nie kupuje się kota w worku. To właśnie trudność dostępu do dobrze wyeksponowanego towaru w internecie sprawiała, że wielu ludzi miał obiekcje i nie do końca przekonało się do zakupu w sieci. Od kiedy jednak sklepy internetowe tak się rozwinęły, ludzie zwyczajnie polubili ten sposób kupowania. Sklepy wychodzą w stronę klienta i często oferują darmową dostawę, a także darmowe zwroty. Jednym słowem z kupowaniem w sieci i łączą się żadne dodatkowe koszty.

Plusy zakupów w internecie


Nie sposób nie wspomnieć o plusach, jakie są związane z kupowaniem w sieci. To dostęp do bardzo szerokiego asortymentu, często znacznie większego niż ten, który dostępny jest w sklepach stacjonarnych. To możliwość korzystania z różnych promocji, rabatów, obniżek, a także przedsprzedaży. W sieci można kupować nie tylko w sklepach polskich, ale również zagranicznych. Coraz więcej marek, które nie są stacjonarnie dostępne w Polsce, wysyła swoje rzeczy do naszego kraju. Jednym słowem zakupy w internecie poszerzają horyzonty również zakupowe, a to cenią szczególnie miłośniczki mody.

Written by 

Zespół zgranych i doświadczonych marketingowców, którzy uwielbiają dzielić się fachową wiedzą. Od wielu lat śledzimy najnowsze trendy reklamowe i wspieramy firmy fachową wiedzą marketingową.